Kdo jiný než velcí psi jsou nejlepšími přáteli člověka? - článek o největších plemenech psů v časopisu Zvířata

Velká Plemena Psů

Vítáme vás u našeho průvodce velkými plemeny psů! Pokud hledáte spolehlivého a ochotného společníka, který je navíc i impozantním kouskem do vaší domácnosti, pak jste tu správně. Velcí psi jsou nejen skvělí hlídači a ochránci, ale také vynikající parťáci pro rodiny s dětmi. Připravili jsme pro vás přehled nejpopulárnějších velkých plemen psů a tipy, jak pečovat o tyto nádherné mazlíčky. Naše rady vám pomohou vybrat si právě toho pravého psa, který se stane nedílnou součástí vašeho života.

Historie velkých plemen psů

Historie velkých plemen psů se táhne tisíce let zpět do minulosti. Tyto psi byli původně chováni pro různé účely, jako například pro lov a ochranu majetku. Velká plemena psů byla využívána také k tažení saní, jako váleční pomocníci a dokonce i ke spásání stád ovcí.

Jedním z nejstarších velkých plemen psů je nepochybně irský vlkodav, který pochází z Irska a byl využíván k lovu jelena a vlka. Dalším populárním velkým plemenem je německý ovčák, který byl vyšlechtěn na konci 19. století v Německu jako pracovní pes pro pastevectví a ochranu rodiny.

Mezi další známé velké rasy patří například anglický mastif, který pochází z Británie a byl používán k obraně hradů a šlechtických sídel, nebo bernardýn, který pochází ze Švýcarska a byl využíván především jako tažný pes na horách.

Dnes jsou velká plemena psů oblíbené hlavně díky svému klidnému a přátelskému charakteru, avšak i díky svému impozantnímu vzhledu a schopnosti chránit své majitele. Pokud tedy hledáte spolehlivého společníka a ochránce, velká plemena psů jsou určitě tou správnou volbou pro vás.

Vlastnosti a charakteristiky velkých plemen psů

Velká plemena psů jsou mezi majiteli čtyřnohých miláčků velmi oblíbená. Tyto psy vynikají svojí impozantností, ale také specifickými vlastnostmi a charakteristikami. Mezi nejvýznamnější patří jejich klidná povaha, loajalita a odvaha. Jsou také vynikajícími hlídači a mají přirozenou tendenci k ochraně svého teritoria.

Co se týče fyzických vlastností, velká plemena jsou často robustní a silní, s mohutným tělem a elegantní chůzí. Některá z nich dokonce dosahují dojemné výšky i váhy. Navzdory svému impozantnímu vzhledu jsou ovšem velmi přátelští k rodině i dětem a rádi si s nimi hrají.

Zařazením velkých plemen psů do rodiny se ale musíme rozhodovat s rozmyslem. Tyto psy totiž vyžadují více prostoru, pohybu a péče než menší plemena. Je nutné mít na paměti také zdravotní rizika, která se u nich objevují – jako např. náchylnost k displazii kyčelních kloubů či nadváze.

I přesto jsou psi velkého vzrůstu výbornou volbou pro ty, kteří hledají spolehlivého a přátelského společníka do své rodiny. S jejich loajalitou a odvahou jsou ideálními partnery na dlouhé procházky i dobrodružné výpravy.

Nejpopulárnější velká plemena psů

Velká plemena psů jsou skvělými společníky pro rodiny, kteří mají rádi větší a energičtější psy. Zde jsou nejpopulárnější velká plemena psů, které si získala srdce mnoha lidí. Každé z těchto plemen má své zvláštnosti, ale obecně jsou to velcí psi s láskyplným charakterem a ochotou se učit novým věcem.

Péče o velká plemena psů

Péče o velká plemena psů je důležitým tématem, které se týká majitelů psů velkého vzrůstu. Tito psi mají specifické potřeby a vyžadují zvláštní péči, aby zůstali zdraví a šťastní. Mezi důležité aspekty patří správná výživa, adekvátní fyzická aktivita, pravidelná veterinární péče a dostatek sociální interakce s lidmi i jinými psy. Pokud chcete mít zdravého a šťastného psa velkého vzrůstu, musíte vědět jak se o něj správně starat.

Zdravotní problémy u velkých plemen psů

Velká plemena psů jsou obecně považována za silná a odolná zvířata, ale mohou být náchylná k různým zdravotním problémům. Mezi časté zdravotní obtíže patří dysplazie kyčelního kloubu, torze žaludku, srdeční onemocnění a problémy s páteří. Tyto problémy mohou být způsobeny nejen genetickými faktory, ale také nevhodným životním stylem. Proto je pro majitele velkých plemen psů důležité zajistit správnou výživu, dostatek pohybu a pravidelné veterinární kontroly. Včasná diagnóza a léčba těchto problémů mohou ušetřit vašemu miláčkovi mnoho bolesti a nepříjemností v budoucnu.

Výhody a nevýhody chovu velkých plemen psů

Výhody a nevýhody chovu velkých plemen psů

Velká plemena psů jsou krásní, majestátní a nádherní společníci. Nicméně kromě svého šarmu přináší chov těchto psů i určité výzvy a otázky, které si zaslouží pozornost. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody chovu velkých plemen psů.

VÝHODY:

- Majestátní vzhled: Velcí psi jsou skutečně ohromující a mohou okamžitě upoutat pozornost. Díky svému vzrůstu mohou být také impozantním ochráncem domova.

- Skvělí společníci: Velcí psi jsou veselí, milující a loajální kamarádi pro celou rodinu. Jsou to skutečně skvělá stvoření.

- Ochrana rodiny: Psi velkých plemen dokážou poskytnout ochranu svým majitelům i jejich domovům. Mnoho z nich bylo v minulosti použito jako pastevci, strážci dobytku nebo ochránci.

NEVÝHODY:

- Potřebují více prostoru: Velcí psi potřebují dostatečně velké místo pro své tělo a pohyb. Pokud nemají dostatečný prostor, mohou být nespokojení a dojde k problémům s chováním.

- Zdravotní problémy: Velcí psi jsou často náchylnější k různým zdravotním problémům, včetně dysplazie kyčelního kloubu nebo žaludeční torze. Majitelé těchto psů musí být připraveni na vysoké veterinární náklady.

- Vyšší náklady na péči: Velcí psi potřebují více jídla a majitelé musí počítat s vyššími náklady na veterinární péči, oblečení a další potřeby.

Celkově je chov velkých plemen psů velkou odpovědností, ale s dostatečným prostorem, láskou a péčí mohou být skvělými společníky pro celou rodinu.

Pokud jste si přečetli celý článek o velkých plemenech psů, měli byste nyní mít přehled o nejoblíbenějších a nejvhodnějších plemenech pro vás a váš životní styl. Nechte si ale být jasné, že psi velkého vzrůstu vyžadují specifickou péči a trénink, takže pečlivě zvažte, zda jste připraveni na toto závazné rozhodnutí. Pokud ano, budete mít doma nejen věrného společníka, ale i impozantního strážce a ochránce vaší rodiny.

Publikováno: 14. 05. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Anežka Kozáková

Tagy: velká plemena psů | psi velkého vzrůstu