Hovawart klub - kde se setkávají vášniví chovatelé psů

Hovawart Klub

Vítejte v Hovawart klubu - místě, kde se potkávají vášniví chovatelé psů této skvělé rasy. Naše společenství je založeno na lásce ke zvířatům a poskytuje prostor pro sdílení znalostí a zkušeností spojených s péčí o Hovawarty. Připojte se k nám a buďte součástí této úžasné komunity!

Historie hovawarta jako plemene

Historie hovawarta jako plemene

Hovawart klub se nejenom věnuje současnému chovu a péči o hovawarty, ale také hluboce ctí historii tohoto nádherného psa. Hovawart byl vyšlechtěn již ve středověku jako strážce dvora a hospodářských zvířat. Jeho původ je spojen s horním Saskem a jeho jméno pravděpodobně pochází ze slov "hof" (dvůr) a "wart" (stráž).

Během své historie prošel hovawart mnoha změnami, například během období první a druhé světové války byl téměř na pokraji vyhynutí. Nicméně v dnešní době se opět těší velké oblibě díky svým skvělým povahovým vlastnostem a úsporám, kterými dokáže být skvělým společníkem do každé rodiny.

Hovawart klub dbá na to, aby tradice chovu tito krásní psi neustaly a aby se zajistila jejich budoucnost i pro další generace.

Charakteristika hovawarta

Charakteristika hovawarta

Hovawart je nádherný a inteligentní pes se silnou osobností. Jeho původ sahá až do středověkého Německa, kde byl využíván jako lovecký a pastevecký pes. Dnes je často zařazován mezi služební psy, ale také se hodí jako společenský a rodinný pes.

Hovawart má vysokou úroveň energie a potřebuje pravidelný pohyb a fyzickou aktivitu. Je to velmi oddaný pes, který si váže své lidi a bude ochotně bránit svou rodinu. Zároveň je ale klidný a přátelský k dětem.

Tento pes vyžaduje konzistentní výchovu a trénink. Je inteligentní, ale může být tvrdohlavý, pokud není řádně cvičen. Hovawart se snadno učí nové triky a povely, takže s ním můžete trávit spoustu krásného času.

V Hovawart klubu najdete další chovatele této úžasné rasy psa. Společně si můžete sdílet zkušenosti, rady ohledně péče o psa i informace o nadcházejících výstavách či soutěžích. Pokud tedy hledáte společnost lidí, kteří mají rádi hovawarty stejně jako vy, neváhejte se připojit k našemu klubu.

Chov a výcvik hovawarta

"Chov a výcvik hovawarta" je neodmyslitelnou součástí činnosti našeho Hovawart klubu. Věříme, že kvalitní a zodpovědný chov je klíčovou podmínkou pro výchovu zdravých a výkonných jedinců. Proto se zaměřujeme na pečlivý výběr rodičů a sledujeme genetické predispozice naší chovné linie.

Vedle kvalitního chovu se u nás také přikládá velký důraz na výcvik hovawartů. Pracujeme s nimi individuálně, respektujeme jejich povahu a charakter a snažíme se rozvíjet jejich přirozené schopnosti. V rámci klubu pořádáme tréninky poslušnosti, agility, obrany i vyhledávání stop.

Pokud máte zájem o zdravého a inteligentního psa s dobrými pracovními vlastnostmi, Hovawart klub je tím správným místem pro vás. Přijďte se podívat na naše aktivity, setkat se s chovateli i majiteli hovawartů a uvidíte, jak krásný život může být ve společnosti tohoto šlechtického psa!

Hovawart klub - co to je a co nabízí členům

Hovawart klub je organizace chovatelů psů, kteří se specializují na plemeno Hovawart. Tento klub nabízí svým členům mnoho výhod, jako jsou například rady a podporu pro nové majitele tohoto plemene, informace o zdravotní péči a výcviku, organizované tréninky a soutěže, ale také přístup ke společenství lidí s podobnými zájmy.

Členství v Hovawart klubu má mnoho výhod pro psy, protože poskytuje jedinečné příležitosti k sociálním interakcím a nácviku základních dovedností. Dále majitelé těchto psů mohou získať neocenitelné kontakty s jinými profesionálními trenéry a veterinárním personálem.

Celkově lze říci, že Hovawart klub nabízí mnoho užitečných služeb pro své členy - od zdokonalení dovedností svých psů po společenský život s lidmi se stejným zájmem. Pokud jste vlastníkem této plemene nebo váš sen je stát se chovatelem Hovawart psa, nenacházet lepší místo pro začátek vaší cesty než tady!

Akce a soutěže pořádané hovawart klubem

Hovawart klub pořádá spoustu akcí a soutěží pro své členy! Přicházíš o příležitost, když se nezúčastníš. Můžeš být součástí výstav psů, soutěžit o nejlepší fotku svého hovawarta nebo se zúčastnit agility závodu. Tyto akce jsou skvělou příležitostí pro sdílení zkušeností s dalšími chovateli a také pro rozvoj vztahu s tvým chlupatým miláčkem. Nezáleží na tom, jestli máš puppy nebo staršího psa, nabídka aktivit je široká a plná překvapení!

Zdraví hovawarta a prevence nemocí

Zdraví hovawarta a prevence nemocí jsou pro nás v Hovawart klubu prioritou. Snažíme se nejenom vynikajícím chovem, ale také pravidelnými veterinárními kontrolami a správnou životosprávou zajistit, aby naši milovaní čtyřnozí přátelé byli vždy zdraví a plní energie. Důležitou součástí naší práce je také osvěta chovatelů o prevenci nemocí a správném péči o psa. Vždyť zdravý pes je šťastný pes!

Péče o hovawarta - strava, hygiena, zdravotní péče

Péče o hovawarta - strava, hygiena, zdravotní péče

Hovawart klub je tady pro všechny chovatele psů, kteří mají rádi tuto nádhernou a ochrannou rasu. Aby vaši hovawarti mohli být zdraví a šťastní, je důležité se jim věnovat správnou péči.

Jednou z nejdůležitějších oblastí péče o vašeho hovawarta je jeho strava. Zajištění dostatečného množství kvalitního jídla s adekvátním obsahem živin je klíčem ke správnému vývoji a celkovému zdraví psa.

Hygiena je také velmi důležitá pro zdraví hovawarta. Pravidelné čištění srsti, uší, zubů a drápů pomáhá snižovat riziko infekce a dalších onemocnění.

A konečně, pro zachování dobrého zdravotního stavu svého hovawarta si musíte dát pozor na prevenci nemocí. Nákazy parazity mohou být snadno přeneseny mezi psy a proto byste měli pravidelně navštěvovat veterináře na očkování a odčervení.

V Hovawart klubu jsou k dispozici mnoho užitečných informací a rad ohledně péče o vašeho psa. Připojte se k nám a společně se postarejme o zdraví a štěstí našich hovawartů!

Závěr - proč si pořídit hovawarta a jak se zapojit do hovawart klubu.

Závěr této prezentace nám ukazuje, že si pořízením hovawarta můžete získat skvělého a oddaného společníka do rodiny. Nejenže se jedná o šikovného a inteligentního psa, ale také o přítele s velkým srdcem, který vás bude chránit a milovat. Abychom s vaším novým čtyřnohým kamarádem skutečně dobře začali fungovat, je vhodné zapojit se do hovawart klubu - společenství lidí, kteří sdílejí stejnou lásku ke hovawartům. V klubu nejen budete mít možnost setkat se s dalšími majiteli hovawartů a vyměňovat si tipy na výchovu nebo prostředky na péči o zdraví vašeho psa. V klubu také najdete podporu při řešení problémů s chováním psa nebo během tréninků pro sporty jako například agility, obedience a dalších. Navíc máte přístup ke speciálním akcím pro majitele hovawartů nebo expozicím na psích vernisážích. Členství v klubu vám pomůže stát se lepším páníčkem a hlavně vám ulehčí cestu k novým přátelům. Doufáme, že se brzy setkáme na některé z akcí pořádaných hovawart klubem!

Publikováno: 02. 04. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Lenka Novotná

Tagy: hovawart klub | klub chovatelů psů