Výmarský ohař: Král lovišť a oddaný společník

Výmarský Ohař

Výmarský ohař - majestátní lovecký pes s kouzelným původem!

Historie výmarského ohaře

Výmarský ohař je nádherný a inteligentní honičský pes, kterého si zamilovali nejen lovci, ale i milovníci psů po celém světě. Jeho původ sahá až do 19. století v Německu, kde byl vyšlechtěn jako dokonalý společník na lovu.

Historie výmarského ohaře je plná zajímavých faktů a příběhů. Tento pes byl původně znám pod názvem "Weimaraner Vorstehhund" a byl oblíben mezi šlechtou pro jeho schopnosti na lovu velké zvěře. V průběhu historie se stal také oblíbeným jako lovecký pes na ptactvo díky svému rychlému běhu, dobrému čichu a odvaze.

Během druhé světové války se téměř celá populace výmarských ohařů nacházela v Německu, což vedlo k vážnému ohrožení jejich existence. Nicméně díky úsilí chovatelů a nadšenců se jim podařilo zachránit tuto krásnou rasu psa.

Dnes již mnoho let jsou výmarské ohaře populárním domácím mazlíčkem po celém světě kvůli své oddanosti, inteligenci a neuvěřitelnému šarmu. Je to pes, který se snadno přizpůsobí svému majiteli a je skvělým společníkem na procházky i výlety.

Taková je historie druhu psa nazvaného výmarský ohař – honiče, který si získal srdce mnoha lidí po celém světě díky svým unikátním vlastnostem a osobnosti.

Vzhled výmarského ohaře

Vzhled výmarského ohaře se vyznačuje štíhlou a elegantní postavou, která je zároveň velmi silná a hbitá. Je to pes střední velikosti s krátkou hustou srstí, která může být barvy šedé nebo stříbrné. Výmarský ohař má také typické velké uši, které visí volně po stranách hlavy.

Jeho obličej je vysoce inteligentní a nadaný, což mu umožňuje být skvělým loveckým psem i skvělým společníkem pro rodinu. Důležitou částí jeho vzhledu jsou také jeho nohy - jsou dlouhé a silné s dobře vyvinutými svaly, což mu pomáhá být rychlým a obratným psem.

Celkově lze říci, že vzhled výmarského ohaře je dokonalou kombinací elegance a síly, díky které se tito psi stali oblíbenými loveckými psy i miláčky rodinných domovů.

Charakter výmarského ohaře

Charakter výmarského ohaře

Výmarský ohař je plemeno psa s několika charakteristickými vlastnostmi. Je to velmi inteligentní, oddaný a vynikající lovec. Tyto psy se často používají ke sledování stop divoké zvěře, jako jsou jeleni nebo prasata. Jsou schopny pracovat samostatně i ve skupinách a mají vrozenou touhu po úspěchu.

Navzdory své lovcovské povaze jsou výmarské ohaře velmi milující a společenští psi. Mají tendenci být k lidem přátelští a snadno se zapojují do rodinného života. Tento pes bude ochotně poslouchat svého pána a bude se snažit splnit jakékoli přání.

Všechny tyto charakteristiky dělají z výmarského ohaře skvělého společníka pro každodenní život i pro lovnická dobrodružství.

Péče o výmarského ohaře

Péče o výmarského ohaře je klíčová pro zdraví a štěstí tohoto inteligentního a aktivního psa. Pokud se rozhodnete adoptovat výmarského ohaře, musíte být připraveni poskytnout mu dostatek pohybu, kvalitní stravu a pravidelnou péči o srst a zuby. Výmarský ohař také potřebuje mnoho společnosti a pozornosti od svých majitelů, aby se cítil šťastný a plně rozvinul svůj potenciál jako skvělý lovec a rodinný pes. Zabezpečení této péče pomůže zajistit dlouhodobé zdraví a štěstí vašeho výmarského ohaře.

Výcvik výmarského ohaře

Výcvik výmarského ohaře je důležitou součástí péče a výchovy tohoto krásného psa. Využívání zkušeností profesionálních trenérů a správný přístup k trénování jsou klíčové pro úspěšný vývoj vašeho výmarského ohaře. V tomto článku se zaměříme na nejdůležitější aspekty výcviku, jako je poslušnost, kooperativita a zvládnutí specifických dovedností pro lovecké účely. Získejte více informací o tom, jak si vybrat správného trenéra a nastavit správné cíle pro svého psa.

Chov výmarského ohaře v České republice

Chov výmarského ohaře v České republice

Výmarský ohař je plemeno psa, které se vyznačuje svým loveckým instinktem a schopností být skvělým společníkem. V České republice je chov tohoto plemene velmi populární a získává si stále více příznivců.

Chovatelé výmarských ohařů dbají na to, aby jejich psy byly zdravé, dobře socializované a měly vhodnou povahu pro lov i život v rodině. Proto je důležité vybírat štěnata od seriózních chovatelů, kteří mají k dispozici dostatečné informace o genetických chorobách, jež jsou s tímto plemenem spojeny.

Kromě loveckých schopností se však výmarský ohař dokáže uplatnit i jako asistenční pes nebo psí terapeut. Jeho inteligence a oddanost mu umožňují být skvělým pomocníkem lidem se speciálními potřebami.

Pokud se i vy rozhodnete pro chov výmarského ohaře, najdete u nás spoustu informací o tomto krásném plemeni a rady na téma péče a trénink psa.

Závěr - Výmarský ohař: Skvělý lovecký pes s mimořádnými schopnostmi.

Publikováno: 21. 07. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Anežka Kozáková

Tagy: výmarský ohař | druh psa