Boloňský psík na prodej: Vše, co potřebujete vědět o této plemeni

Boloňský Psík Prodej

Historie plemene boloňský psík

Historie plemene boloňský psík sa datuje až do staroveku, kde tito malí psi boli oblíbení u šlechty a bohatých obyvatel. Pocházejí z italského města Bologna a byli známí pro svou společenskou povahu a schopnost být skvělými společníky. Boloňští psíci byli často viděni na portrétech šlechticů a jejich popularita trvala po staletí. Toto plemeno je spojováno s luxusem a elegancí, což je důvod, proč se stali tak vyhledávanými i v moderní době.

Charakteristika boloňského psíka

Boloňský psík je malé plemeno s elegantním vzhledem a živým temperamentem. Tito psi mají dlouhou, hedvábnou srst, která vyžaduje pravidelnou péči. Jsou to inteligentní a přátelští společníci, kteří jsou oddaní své rodině. Boloňští psi jsou také velmi hraví a rádi se zapojují do různých aktivit. Mají skvělý smysl pro humor a jsou velmi milující. Jejich veselá povaha je nakažlivá a dělají z nich skvělého společníka pro lidi všech věkových kategorií.

Péče o boloňského psíka

Péče o boloňského psíka vyžaduje pravidelnou údržbu jeho dlouhé a hedvábné srsti. Je důležité pravidelně kartáčovat srst, aby nedocházelo k zamotání a tvorbě chuchvalců. Boloňský psík je také náchylný k zánětům uší, proto je nutné pravidelně kontrolovat jejich čistotu a suchost. Dbejte na to, aby byl váš pes dostatečně fyzicky aktivní, ale zároveň mu poskytněte i dostatek klidu a lásky. Pravidelné procházky jsou pro něj důležité jak fyzicky, tak i psychicky. Vhodné je také zařadit do péče o boloňského psíka pravidelnou návštěvu veterináře a dodržování očkovacího plánu.

Kde koupit boloňského psíka

Boloňského psíka lze zakoupit u renomovaných chovatelů specializujících se na toto plemeno. Důležité je vybírat chovatele, kteří dbají na zdraví a pohodu štěňat. Další možností je adoptovat psa z útulku či kontaktovat specializované organizace zabývající se záchranou a adopcí psů. Při výběru chovatele je doporučeno prověřit jeho pověst a podmínky, za jakých štěňata vyrůstají. Nikdy nekupujte štěně od nelegálních prodejců nebo na trzích, kde není zaručena péče o pohodu zvířete.

Cena boloňského psíka

Cena boloňského psíka se může lišit podle mnoha faktorů, včetně rodokmenu, kvality a povahy štěněte. Průměrná cena za štěně boloňského psíka se pohybuje mezi 15 000 až 30 000 Kč, avšak štěně s výstavním potenciálem může být dražší. Je důležité vybírat od důvěryhodného chovatele s dobrou pověstí a zdravotními testy pro rodiče. Při nákupu je třeba brát v úvahu i cenu za pravidelnou veterinární péči, vakcinace a kvalitní stravu pro psa.

Jak se připravit na příchod boloňského psíka domů

Příprava na příchod boloňského psíka domů je důležitým krokem pro hladký začátek nového soužití. Nejdříve je třeba zajistit vhodné vybavení jako pelíšek, miska na jídlo a vodu, hračky a obojek s vodítkem. Důležité je také zabezpečit bezpečný prostor pro psa, kam se může uchýlit k odpočinku. Následně je nutné stanovit pravidla a hranice, aby pes věděl, co je povoleno a co ne. Vzdělání o správném chování psa a základní poslušnosti pomůže budovat pevný vztah mezi vámi a vaším novým členem rodiny. Nakonec nezapomeňte na pravidelnou návštěvu veterináře pro kontrolu zdravotního stavu a očkování vašeho boloňského psíka. S láskou, trpělivostí a správnou péčí se váš nový společník brzy stane nedocenitelnou součástí vašeho života.

Publikováno: 24. 02. 2024

Kategorie: zvířata

Autor: Anežka Kozáková

Tagy: boloňský psík prodej | prodej