Akita Inu štěně: Věrný a inteligentní pes pro vaši rodinu

Akita Inu Štěně

Co je Akita Inu štěně?

Akita Inu štěně je mladý jedinec plemene Akita Inu. Jedná se o velké a silné plemeno psa, které pochází z Japonska. Štěňata jsou obvykle roztomilá a hravá, plná energie a zvědavosti. Jsou to věrní a oddaní psi, kteří se snadno připoutají ke svým majitelům. Akita Inu štěňata jsou také inteligentní a mají skvělou paměť. Jsou vhodná pro rodiny s dětmi i jednotlivce, kteří hledají společníka plného lásky a oddanosti.

Historie a původ plemene Akita Inu

Historie a původ plemene Akita Inu sahá až do starověkého Japonska. Toto plemeno je pojmenováno po regionu Akita, který se nachází na severu Japonska. Akita Inu je jedno z nejstarších japonských psích plemen a má bohatou historii.

Původně byla tato rasa vyšlechtěna jako lovecký pes a strážce. Byla používána k lovu medvědů, divokých prasat a jelenců. Díky svému vynikajícímu čichu, síle a odvaze byla Akita Inu velmi úspěšná při lovu.

Během druhé světové války bylo mnoho Akit zabito kvůli nedostatku potravy. Po válce bylo zachráněno pouze několik jedinců tohoto plemene, což vedlo k intenzivnímu chovu s cílem obnovit populaci Akit.

Dnes je Akita Inu uznávaným plemenem po celém světě. Je oblíbeným společníkem a rodinným psem díky své věrnosti, inteligenci a oddanosti. Přestože se jedná o velmi starobylé plemeno, jeho popularita stále roste díky jeho úžasné povaze a krásnému vzhledu.

Vzhled a charakteristika Akita Inu štěněte

Akita Inu štěně je středně velké plemeno psa s robustním tělem a silnými končetinami. Má širokou hlavu se stopem a tupým čenichem. Jeho oči jsou tmavé, malé a trojúhelníkového tvaru. Uši jsou rovné, středně velké a trojúhelníkovité. Hlava je pokrytá hustou srstí, která je na krku delší a tvrdší.

Srst Akita Inu štěněte je dvojvrstvá, s hrubou vnější vrstvou a měkkou podsadou. Barva srsti může být různá - od bílé přes červenohnědou až po tmavě černou. Charakteristickým znakem je také ocas, který je tlustý, nesený nad hřbetem nebo stočený do kruhu.

Charakteristika Akita Inu štěněte zahrnuje jeho vynikající inteligenci a loajalitu vůči své rodině. Je to klidné plemeno s vyrovnanou povahou, ale zároveň má silný ochranný instinkt. Je to pes sebevědomý, odvážný a nezávislý.

Akita Inu štěňata jsou také velmi oddaná a citlivá. Mají skvělou schopnost se přizpůsobit různým situacím a jsou velmi trpělivá s dětmi. Jsou to vynikající společníci pro rodiny, ale vyžadují pevné vedení a konzistentní výcvik.

Jejich charakteristickým znakem je také jejich hlasitost - často vydávají různé zvuky, které mohou být interpretovány jako štěkání, vrčení nebo kvílení. Tento hlasitý projev je součástí jejich komunikačního repertoáru.

Celkově lze říci, že Akita Inu štěně je plemeno s krásným a majestátním vzhledem, které kombinuje inteligenci, oddanost a silnou ochranu svých blízkých.

Jak se starat o Akita Inu štěně

Jak se starat o Akita Inu štěně je důležitá otázka pro každého majitele. Tito psi jsou velmi inteligentní a vyžadují dostatek fyzické aktivity. Je důležité poskytnout jim pravidelný pohyb a dlouhé procházky. Kromě toho potřebují také duševní stimulaci, jako je hračky a cvičení. Je vhodné mít pro ně připravený prostorný výběh nebo zahradu, kde si mohou hrát a pobíhat. Důležitá je také správná strava, která by měla být bohatá na kvalitní živiny a odpovídat jejich věku a aktivitám. Pravidelná návštěva veterináře je samozřejmostí, aby se zajistilo jejich zdraví a prevence proti různým nemocem. Správná péče o srst je také důležitá, protože Akita Inu má hustou srst, kterou je třeba pravidelně česat a udržovat čistou.

Výcvik a socializace Akita Inu štěněte

Výcvik a socializace Akita Inu štěněte jsou klíčové pro jeho správný vývoj a chování. Toto plemeno je inteligentní a citlivé, což znamená, že potřebuje trpělivost a pozitivní přístup při výcviku. Je důležité začít s výcvikem co nejdříve, aby se štěně naučilo základní povely a pravidla. Socializace je také důležitá, protože Akita Inu může být rezervovaná vůči cizím lidem a jiným zvířatům. Je vhodné ji seznamovat s různými situacemi, lidmi a psy od útlého věku, aby se stala společenskou a dobře vyváženou.

Zdraví a péče o Akita Inu štěně

Zdraví a péče o Akita Inu štěně je velmi důležitá. Toto plemeno je obecně zdravé, ale může být náchylné k některým genetickým chorobám, jako je dysplazie kyčelního kloubu a hypotyreóza. Je proto důležité pravidelně navštěvovat veterináře a provádět preventivní vyšetření. Štěně by mělo být také očkováno proti nebezpečným nemocem a pravidelně odčervováno. Co se týče péče, Akita Inu štěně potřebuje pravidelné česání srsti a koupání pouze při potřebě. Je také důležité dbát na správnou stravu a dostatek pití.

Akita Inu štěně jako rodinný mazlíček

Akita Inu štěně je skvělým rodinným mazlíčkem. Je velmi oddané a loajální svému pánu a celé rodině. Má přátelskou povahu a rád tráví čas s lidmi. Je také velmi ochranný a dokáže chránit svou rodinu, což z něj dělá vynikajícího strážce domova. Akita Inu štěně je také dobře známé svou schopností se snášet s dětmi, což ho činí ideálním společníkem pro rodiny s malými dětmi. Navíc je to klidné plemeno, které se snadno přizpůsobuje životu v bytě i ve venkovském prostředí. S Akita Inu štěnětem si jistě užijete spoustu radosti a lásky ve vaší rodině.

Akita Inu štěně a jeho potřeba pohybu

Akita Inu štěně je velmi aktivní a energické plemeno psa, které má vysokou potřebu pohybu. Je důležité poskytnout mu dostatek fyzické aktivity, aby byl spokojený a zdravý. Denní procházky jsou nezbytné, ale nestačí. Akita Inu štěně potřebuje také čas na běhání a hraní se ve volné přírodě. Ideálním prostředím pro něj je prostorná zahrada, kde si může vybít energii. Doporučuje se také zapojit ho do různých aktivit, jako je agility nebo canicross, které ho budou stimulovat a udržet ve formě. Pohyb je pro Akitu Inu štěně důležitý nejen fyzicky, ale také psychicky.

Jak vybrat a koupit Akita Inu štěně

Když se rozhodnete vybrat a koupit Akita Inu štěně, je důležité se řídit několika zásadami. Za prvé, vyberte si důvěryhodného chovatele, který má dobrou pověst a je registrovaný u odborných organizací. Dále je vhodné navštívit chovatele osobně, abyste mohli vidět podmínky, ve kterých psi žijí. Pozorujte štěňata a jejich matku, abyste zjistili, zda jsou zdravá a dobře socializovaná. Dbejte také na to, aby byla štěňata očkovaná a čipovaná. Nezapomeňte se také informovat o rodokmenu štěňat a případných genetických predispozicích pro nemoci. Při výběru Akita Inu štěněte si dejte na čas a nechte si poradit od odborníků i od majitelů tohoto plemene.

Zkušenosti majitelů s Akita Inu štěňaty

Zkušenosti majitelů s Akita Inu štěňaty jsou obecně velmi pozitivní. Majitelé často chválí jejich oddanost a inteligenci. Akita Inu štěnata jsou známá svou schopností se rychle učit a snadno se přizpůsobit novým situacím. Majitelé také ocení jejich klidnou povahu a dobrou výchovu, kterou je možné dosáhnout pomocí trpělivosti a konzistentního výcviku. Navíc, Akita Inu štěňata jsou skvělými společníky pro děti, protože jsou trpělivá a ochotná hrát si s nimi. Celkově lze říci, že majitelé Akita Inu štěňat si velmi pochvalují tuto plemennou a doporučují ji jako skvělého rodinného mazlíčka.

Publikováno: 22. 11. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Ludmila Dvořáková

Tagy: akita inu štěně | plemeno psa