Zoo tábor: Nezapomenutelné dobrodružství mezi zvířaty!

Zoo Tábor

Vítejte v Zoo Táboře - místě, kde se setkáváme s fascinujícím světem zvířat. Od pradávných dinosauřích druhů po moderní domácí zvířata, naše zoologická zahrada nabízí nezapomenutelný zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií. Připojte se k nám a objevte krásy a tajemství živočišné říše!

Popis zoologické zahrady

Popis zoologické zahrady

Zoo Tábor je přírodní ráj plný různorodých druhů zvířat. Tato krásná zoologická zahrada se nachází v centru města a nabízí nezapomenutelný zážitek pro děti i dospělé.

V Zoo Tábor najdete velké množství exotických a domácích druhů, jako jsou sloni, lvi, medvědi, žirafy, opice a řada dalších fascinujících tvorů. Pro milovníky ptáků je tu také expozice s pestrými druhy papoušků, sov, ostřic a jiných zajímavých ptáků.

Zoo Tábor dále nabízí mnoho lákadel pro dětské návštěvníky - hřiště se skluzavkami, trampolínami a dalšími atrakcemi. Všichni se budou cítit jako v pohádce!

Navštivte Zoo Tábor a užijte si ho naplno!

Historie zoologické zahrady

Historie zoologické zahrady se v Zoo Tábor píše již po mnoho let. Rozloha zoo je necelých 70 hektarů a nachází se v malebném prostředí nedaleko centra Tábora. První zvířata byla do zoo přivezena na konci 60. let minulého století a od té doby se podařilo postavit moderní a propracovanou zoologickou zahradu, která slouží ke vzdělávání, ochraně ohrožených druhů a samozřejmě také k pobavení návštěvníků. Historie zoologické zahrady je úzce spjata s historií města Tábor a jejím přístupem k životnímu prostředí i ochraně divokých zvířat.

Nabídka aktivit pro návštěvníky

Nabídka aktivit pro návštěvníky

Pokud jste se rozhodli strávit svůj čas v krásné zoologické zahradě s názvem Zoo Tábor, nabízíme Vám mnoho zajímavých aktivit, které Vám pomohou prozkoumat kouty této fascinující destinace. Naše nabídka zahrnuje například interaktivní prohlídky, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací o životě zvířat, ukázky krmění a chování jednotlivých druhů a další.

Pro ty, kteří chtějí strávit více času v Zoo Tábor, jsou tu také možnosti ubytování v blízkosti zoo a různé workshopy a programy pro dospělé i děti. Nechte se překvapit krásami této úžasné přírody a objevujte nové světy!

Zoo tábor pro děti

Zoo tábor pro děti: Nauč se více o zvířatech v nejlepším prostředí!

Záchranářské programy v zoologické zahradě

Zoologické zahrady jsou místy, kde se mohou návštěvníci setkat s fascinujícími druhy zvířat a dozvědět se o nich více. Však samotné chování a péče o tyto tvory není vždy jednoduché. Proto zoologické zahrady vyvinuly řadu záchranářských programů, které pomáhají chránit druhy ohrožené vyhynutím a současně vzdělávat návštěvníky o ochraně přírody.

V rámci zoo tábora nabízíme speciální záchranářský program, který umožňuje účastníkům aktivně se zapojit do práce zoologické zahrady a poznat všechny aspekty jejich chovu i péče. Zjistíte, jak tito tvorové žijí, jak je možno jim pomoci přežít v dnešním světě plném hrozeb a klimatických změn.

Naši specialisté zajistili pro tento program celou řadu aktivit, které se dotýkají témat jako např. ochrana biodiverzity, sbližování s ohroženými druhy nebo zkoumání jejich života pomocí moderních technologií. Ponořte se do světa záchranářské práce v zoo a staňte se součástí komunity, která zajišťuje, že naše příroda může být uchována pro příští generace!

Příspěvek zoologické zahrady k ochraně ohrožených druhů

Zoo Tábor se snaží aktivně přispívat k ochraně ohrožených druhů zvířat, které jsou chráněny nejen v České republice, ale i po celém světě. Naše zoologická zahrada se zaměřuje na chov a reprodukci vzácných druhů zvířat a také účastní se mezinárodních programů na jejich ochranu. Společnými silami s ostatními zoo a organizacemi pracujeme na záchraně těchto krásných tvorů a jiných kriticky ohrožených druhů, abychom zajistili, že budou moci přežít pro další generace. Přijďte do Zoo Tábora navštívit tyto nádherné tvory a podpořit tak jejich ochranu!

Závěr: Společné zážitky zvířat a přírody v zoo táboře.

Publikováno: 11. 04. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Jiřina Veverková

Tagy: zoo tábor | zoologická zahrada