Zažijte neuvěřitelné dobrodružství v Zoo Dvůr Králové: Obdivujte majestátní zvířata z celého světa!

Zoo Dvůr Králové

Úvod do Zoo Dvůr Králové

Pokud hledáte jedinečný zážitek v prostředí přírody, navštivte Zoo Dvůr Králové. Tato zoologická zahrada je domovem mnoha ohrožených druhů živočichů pocházejících ze všech koutů světa. Připravte se na fascinující cestu do světa divoké přírody, kde se můžete setkat s tygry, slony, gorilami a mnoha dalšími úžasnými tvory. Vstupte do nádherného světa naší ZOO a uvidíte krásy tohoto místa sami na vlastní oči.

Historie Zoo Dvůr Králové

Zoo Dvůr Králové je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších zoologických zahrad v České republice. Historie této zoo sahá až do roku 1946, kdy byla založena původním majitelem JUDr. Josefem Vágnerem. Od té doby se tato zoologická zahrada stala domovem nejen pro více než 2 000 zvířat různých druhů, ale i pro mnoho úspěšných projektů na ochranu ohrožených druhů.

Zoo Dvůr Králové se soustředí na chov a výzkum primátů, velkých afrických savců, medvědů a dalších exotických druhů. Jejím cílem je nejen poskytovat návštěvníkům možnost vidět tyto fascinující tvory na vlastní oči, ale také podporovat jejich ochranu v přírodním prostředí.

Dnes je Zoo Dvůr Králové moderním zařízením s mnoha inovativními projekty zaměřenými na zachování biodiverzity a udržitelnost životního prostředí. Je to místo, kde mohou lidé obdivovat krásy přírody a současně se dozvědět více o ochraně naší planety.

Současnost Zoo Dvůr Králové

Současnost Zoo Dvůr Králové

Zoologická zahrada v Dvoře Králové nad Labem je dnes moderním a světově uznávaným centrem ochrany ohrožených druhů zvířat. Díky dlouholetému úsilí se podařilo Zoo Dvůr Králové etablovat mezi nejvýznamnější evropské zoologické zahrady a stát se významným hráčem na poli ochrany biodiverzity.

V současnosti se tato zoologická zahrada může pochlubit luxusními pavilony, moderním veterinárním centrem, expedičními programy zaměřenými na ochranu ohrožených druhů a spoluprací s mnoha prestižními organizacemi napříč celým světem. Nenechte si ujít příležitost navštívit tuto jedinečnou zoo, která Vám nabídne mnoho zajímavých zážitků a možnost aktivně se podílet na ochraně naší planety.

Zvířata v Zoo Dvůr Králové

Zvířata v Zoo Dvůr Králové - neuvěřitelné množství druhů z celého světa! Navštivte naši zoologickou zahradu a poznejte ty nejúžasnější tvory planety. Od slonů, žiraf a koní Przyewalského až po ohrožené druhy jako jsou nosorožci, gepardi a lemuru vari. V Zoo Dvůr Králové se stanete součástí osoby chránící naše zvířecí přátele a budete mít možnost vidět je na vlastní oči, jak žijí šťastný a svobodný život. Přijďte navštívit náš park, kde se budete cítit jako člen velké rodiny tvořené lidmi i zvířaty!

Zajímavosti o Zoo Dvůr Králové

Zoo Dvůr Králové je největší zoologickou zahradou v České republice a patří mezi nejoblíbenější turistické atrakce v regionu. Kromě mnoha druhů zvířat, která tu žijí, má tato zoo i řadu zajímavostí.

Jednou z nejzajímavějších atrakcí je tzv. Afrika Expo, což je unikátní koncept umožňující návštěvníkům vidět zvířata v přirozeném prostředí s minimálním množstvím plotů a ohrad. Dále se v této zoo nachází jedna z nejlepších reprodukčních stanic nosorožců na světě či speciální stanoviště pro opice, kde se každý návštěvník může stát "opice za den".

Zoo Dvůr Králové také spolupracuje s různými projekty a organizacemi na ochranu ohrožených druhů, jako jsou např. levhart amurský nebo goral horský. Tato úsilí jsou velmi důležitá pro zachování biodiverzity naší planety.

Pokud tedy hledáte skvělý výlet pro celou rodinu plný vzrušení a poznání nových věcí, neváhejte navštívit Zoo Dvůr Králové!

Aktivity a akce v Zoo Dvůr Králové

Aktivity a akce v Zoo Dvůr Králové

Navštívit zoologickou zahradu je nejen zábavný zážitek pro celou rodinu, ale také příležitost se něco nového dozvědět o životním prostředí a ochraně druhů. V Zoo Dvůr Králové si můžete vychutnat nejen krásu exotických zvířat, ale také se zapojit do řady aktivit a akcí.

Můžete se například projít biotopem arktických medvědů, pozorovat žirafy a slony na Africké pláni nebo navštívit Velký indonéský dům s orangutany. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete si vyzkoušet pobyt v safari lodge uprostřed africké savany.

Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny speciální programy jako Narozeniny v ZOO s maskotem Borcem nebo Dospívání ve ZOO. Pro školní skupiny jsou k dispozici edukační programy na různá témata od afrických savan po amazonský prales.

Zoo Dvůr Králové se také pravidelně účastní mezinárodních projektů na ochranu ohrožených druhů jako je například projekt na záchranu orla skalního. V rámci akcí pro veřejnost se můžete zapojit například do celostátního projektu Noc s Andersenem nebo do přímé výsadby stromů v rámci oslav Světového dne zvířat.

Zoo Dvůr Králové není jen obyčejná zoologická zahrada, je to místo plné zábavy a poznání. Přijďte se přesvědčit sami!

Otevírací doba a vstupné do Zoo Dvůr Králové

Otevírací doba a vstupné jsou důležitou informací pro každého návštěvníka Zoo Dvůr Králové. Od pondělí do neděle je zoo otevřená od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné pro dospělé je 180 Kč, děti od 3 do 15 let mají zvýhodněnou cenu 130 Kč a senioři nad 65 let za vstup platí pouze 120 Kč. Pro rodiny s více dětmi je k dispozici rodinné vstupné za speciální cenu, které umožní celodenní pobyt v Zoo Dvůr Králové za velmi příznivou cenu. Přijďte navštívit tuto krásnou zoologickou zahradu a užijte si den plný zábavy a poznání!

Jak se do Zoo Dvůr Králové dostat

Pokud plánujete navštívit zoologickou zahradu v Dvoře Králové, můžete se tam dostat několika způsoby. Pokud cestujete autem, najdete Zoo Dvůr Králové asi 130 km východně od Prahy a k parkovišti se dostanete po silnici E67 směrem na Hradec Králové. Pokud preferujete hromadnou dopravu, máte možnost jet vlakem nebo autobusem do Dvora Králové nad Labem a odtud pokračovat pěšky nebo MHD autobusem. Vyhledání přesného spojení lze provést online na stránkách dopravních společností. Raději byste si užili krásy přírody? Pak můžete svou cestu k zoologické zahradě naplánovat s procházkou nebo cyklistickým výletem po zdejších lesích a polích.

Ubytování v blízkosti Zoo Dvůr Králové

Pokud plánujete návštěvu Zoo Dvůr Králové a hledáte ubytování v této oblasti, máme pro vás skvělou zprávu. Naše nabídka ubytování v okolí zoo je široká a splní požadavky i těch nejnáročnějších hostů. Zvolte si z pohodlných hotelů, útulných penzionů nebo prostorných apartmánů a užijte si krásy přírody a zvířat bez nutnosti dlouhého dojíždění. Těšíme se na vaši návštěvu!

Závěr a doporučení pro návštěvu Zoo Dvůr Králové

Závěrem lze říci, že návštěva Zoo Dvůr Králové je nejen skvělým způsobem, jak trávit volný čas se svou rodinou, ale také příležitostí pro edukaci a ochranu ohrožených druhů zvířat. Doporučujeme si nechat dostatek času na prohlídku celé zoo a přizpůsobit návštěvu počasí. Nezapomeňte si s sebou vzít pohodlnou obuv a oblečení, abyste mohli co nejlépe vychutnat tento jedinečný zážitek.

Publikováno: 25. 04. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Jiřina Veverková

Tagy: zoo dvůr králové | zoologická zahrada