Rodinná farma Vraňany: Kde se zvířata cítí jako doma

Farma Vraňany

Úvod do farmy Vraňany

Pokud hledáte unikátní způsob, jak strávit svůj víkend s rodinou či přáteli, neváhejte navštívit rodinnou farmu Vraňany. Tato malá farma se nachází v malebné obci Vraňany a nabízí skvělý zážitek pro celou rodinu. Přijďte ochutnat naše vlastní produkty, podívat se na zvířata či si užít pohodovou procházku kolem okolních polí a lesů. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost poznat krásy venkova a proniknout do tajů života našich farmářů. Těšíme se na Vaší návštěvu!

Historie a tradice farmy

Historie a tradice farmy Vraňany jsou neodmyslitelně spjaty s rodinou majitelů, která se zde v obci již po mnoho generací věnuje zemědělství. První zmínky o farmě sahají až do 18. století, kdy byla farma součástí panství, které patřilo šlechtickému rodu Kolowratů.

Po druhé světové válce byla farma znárodněna a mnoho let sloužila jako státní statek. Po sametové revoluci se rodina vrátila na svou rodnou půdu a začala podnikat na vlastní pěst. Postupně rozšiřovali chovy dobytka, aby mohli splnit potřeby lokálních obyvatel, ale i dalších okolních obcí a měst.

Dodnes pečujeme o tradice naší farmy, které jsou důležité jak pro nás, tak pro celou obec. Jsme hrdi na to, že jsme zachovali výrobu tradičních surovin jako je májka či tvaroh vyrobený podle starých receptur. Navštivte nás a ochutnejte opravdový kousek českého venkova!

Rodinný přístup k chovu zvířat

Rodinný přístup k chovu zvířat na farmě Vraňany

Farmu Vraňany tvoří rodina, která již řadu let s nadšením a péčí chová různá zvířata. Na této rodinné farmě se klade důraz na to, aby zvířata měla co nejpřirozenější podmínky a byla co nejvíc šťastná a spokojená. Pro tyto účely jsou používány výhradně biologické postupy při chovu, což umožňuje zajistit nejen kvalitní maso, ale i zdravé mléko či vejce.

Díky tomuto přístupu si mohou návštěvníci farmy užít krásných okamžiků v přátelském prostředí – například krmení koziček, procházku mezi ovcemi nebo seznámení se s prasaty. Děti si zde mohou splnit svůj sen a pogratulovat novorozenému tele.

Tento rodinný přístup je celkově velmi kladně vnímán jak návštěvníky, tak i samotnými obyvateli obce Vraňany.

Plemena zvířat chovaná na farmě

Na naší rodinné farmě v obci Vraňany se zaměřujeme na chov různých druhů zvířat, která jsou vhodná pro venkovské prostředí. Mezi naše oblíbená plemena patří například holštýnské krávy, mangalické prasata, kachny a slepice domácí. Každé plemeno má své specifické vlastnosti a potřeby, na které se musíme jako chovatelé přizpůsobit. Důležitou součástí našeho hospodaření je využívání tradičních postupů chovu a péče o zvířata, což se projevuje nejen v jejich zdraví, ale i ve kvalitě produkovaných potravin. Naším cílem je poskytovat lidem čerstvé a přirozeně vyprodukované potraviny ze zvířat chovaných s láskou a respektem k přírodě.

Chov a péče o zvířata

Chov a péče o zvířata na farmě Vraňany jsou pro nás nejen prací, ale i životním stylem. Naše rodinná farma se nachází v malebné obci Vraňany a je domovem mnoha zvířecích druhů, které pečlivě chováme a o které se staráme s láskou a zodpovědností. Každý den ráno vstáváme s prvním sluncem, abychom se postarali o naše koně, krávy, ovce, kozy, slepice a další zvířata. Krmíme je kvalitní stravou, dohlížíme na jejich zdravotní stav a vykonáváme každodenní úkoly spojené s péči o chod farmy. Rádi bychom se podělili o své znalosti a zkušenosti s ostatními lidmi, kteří mají společný zájem o chov zvířat a péči o ně. Pokud máte v této oblasti nějaké dotazy nebo potřebujete radu, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro vás!

Produkty z farmy a jejich prodej

"Produkty z rodinné farmy Vraňany - čerstvé chutě z místního kraje. Nyní máte možnost zakoupit maso, mléčné výrobky a zeleninu přímo od našich zvířat a rostlin. Zaručujeme vám kvalitu a svěžest každého produktu, který se dostane do vašich rukou. Zavítejte k nám na farmu nebo navštivte náš e-shop a ochutnejte skutečnou chuť venkovských produktů."

Ekologický přístup a udržitelnost farmy

Vítáme vás na rodinné farmě Vraňany, kde se snažíme řídit ekologickým přístupem a podporovat udržitelnost všech našich činností. Naše farma je místem, kde jsou zvířata chována s láskou a respektem ke svému okolí. Sledujeme inovativní postupy, abychom minimalizovali naši dopad na životní prostředí a zároveň maximalizovali trvale udržitelný výnos.

Pokud hledáte způsob, jak podpořit lokální produkci nebo si užít odpoledne strávené s rodinou venku na farmě, jsme tu pro vás! Nabízíme čerstvé a organické produkty z naší farmy, jako jsou vejce, mléko nebo maso. Také máte možnost ochutnat naše dechberoucí domácí produkty připravené ze sezónního ovoce a zeleniny.

Děkujeme za vaši podporu udržitelnosti a návštěvu rodinné farmy Vraňany!

Spolupráce s místní komunitou a podpora regionálního rozvoje

Spolupráce s místní komunitou a podpora regionálního rozvoje je nedílnou součástí naší rodinné farmy v obci Vraňany. Věříme totiž, že pouze tímto způsobem můžeme poskytnout kvalitní produkty, které jsou nejen prospěšné pro naše zdraví, ale také podporují celkový rozvoj této krásné regionální oblasti.

Snažíme se proto spolupracovat s místní komunitou co nejvíce a zapojovat ji do našich aktivit. Například pořádáme pravidelné farmářské trhy přímo na naší farmě, kde se setkávají lidé z okolních obcí a mohou ochutnat naše čerstvé mléko, maso a další produkty. Rádi také spolupracujeme s místními školami a školkami, kde dětem ukazujeme fungování farmy a učíme je o zdravém životním stylu.

Dalším důležitým aspektem pro nás je podpora regionálního rozvoje. Snažíme se totiž využít co nejvíc lokálních zdrojů a spolupracovat s dalšími firmami v okolí. Tímto způsobem tak pomáháme rozvíjet místní ekonomiku a podporujeme udržitelný způsob života.

Věříme, že naše spolupráce s místní komunitou a podpora regionálního rozvoje přispívá k celkovému růstu a prospěchu obce Vraňany a okolí.

Návštěva farmy vraňany je skvělý způsob, jak strávit volný čas s rodinou a přáteli. Tato rodinná farma v obci vraňany nabízí mnoho zážitků pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Na farmě si můžete prohlédnout různá hospodářská zvířata, jako jsou kravičky, kozy, prasátka a ovce. Pokud máte rádi koně, také se tu stanete spokojenými. Pro návštěvníky jsou připraveny projížďky na koni a jízdy na traktoru, což je zejména pro děti nezapomenutelný zážitek.

Farmu lze navštívit i jako součást školních výletů nebo firemních akcí. K dispozici jsou páterny i posezení venku, kde si můžete vychutnat domácí limonádu a pochutnyt si na čerstvém pečivu a dalších lahůdkách hospodyň farmy.

Nepropásněte tuto jedinečnou příležitost navštívít rodinnou farmu vraňany a zažít autentický venkovský život!

Budoucnost farmy Vraňany a plány na rozvoj.

Budoucnost farmy Vraňany a plány na rozvoj

Farma Vraňany je rodinný podnik v malebné obci Vraňany. Již několik generací se zde věnujeme produkci kvalitních místních produktů a pěstování ekologických plodin. S postupem času se ale ukázalo, že pouze tradiční přístup již nestačí a je nutné se více zaměřit na inovace a modernizaci.

Proto jsme si vytýčili cíl - stát se moderní farmou s jasným ekologickým přístupem, která bude produkovat nejen kvalitní zemědělské produkty, ale také nabízet nové služby pro své zákazníky.

V rámci těchto plánů na rozvoj chceme vybudovat nové skleníky s nejmodernější technologií pro pěstování rostlin, což nám umožní zvýšit produkci a řešit sezónnost výroby. Dále bychom rádi rozšířili naše portfolio o další produkty jako například ovocné sady či malá chovná zařízení pro domácí zvířata.

Náš hlavní cíl je poskytnout našim zákazníkům kompletní sortiment kvalitních produktů, které se budou vyznačovat nejenom vynikající chutí, ale také zdravým původem a šetrností k životnímu prostředí.

Jsme si jisti, že s našimi plány na rozvoj a modernizaci farmy Vraňany navážeme na tradice a budeme moci nabídnout svým zákazníkům ještě lepší služby a produkty.

Publikováno: 18. 04. 2023

Kategorie: zvířata

Autor: Jiřina Veverková

Tagy: farma vraňany | rodinná farma v obci vraňany