Královský Charles španěl k prodeji: Nabídka skvostných psů pro milovníky zvířat

King Charles Španěl Prodej

Historie plemene King Charles španěl

Historie plemene King Charles španěl sahá až do 16. století, kdy byli tito psi oblíbení u britské královské rodiny. Plemeno získalo své jméno podle krále Karla II., který měl tuto rasy rád a často je vidět na historických obrazech s nimi. King Charles španělové byli považováni za luxusní společníky pro šlechtu a byli velmi populární v dobách renesance a baroka. Jejich elegantní vzhled a milý temperament je dělají ideálním společníkem dodnes.

Charakteristika a vzhled plemene

Charakteristika a vzhled plemene King Charles španěl je jedinečný a okouzlující. Tito psi jsou malého vzrůstu s elegantními tvary těla a dlouhými ušima. Jejich srst je hedvábná, lesklá a může být různých barev - černá s ohnivými skvrnami, tricolor nebo rubínově červená. Mají velké tmavé oči plné něhy a inteligence, což dodává jejich výrazu jemnost a laskavost. King Charles španělové jsou přátelští, veselí a oddaní společníci, kteří si rádi hrají a milují pozornost svých majitelů.

Důležité informace pro potenciální majitele

Důležité informace pro potenciální majitele King Charles španěla zahrnují jejich potřebu společnosti a lásky, jelikož jsou to velmi přátelští a oddaní psi. Tito psi jsou vhodní pro rodiny s dětmi i starší osoby, protože jsou milí a snášenliví. Je důležité věnovat jim dostatek pohybu a stimulace, aby byli šťastní a zdraví. Jejich dlouhé uši vyžadují pravidelnou péči a kontrolu, aby nedocházelo k infekcím. Dále je nutné dbát na jejich stravování a udržování správné váhy, aby se minimalizovala rizika spojená s obezitou.

Jak vybrat renomovaného chovatele

Při výběru renomovaného chovatele King Charles španělů je důležité provést důkladný průzkum. Doporučuje se kontaktovat Český klub chovatelů King Charles spanielů, který má seznam ověřených chovatelů. Je dobré navštívit chovatelskou stanici osobně, abyste mohli posoudit podmínky, ve kterých jsou štěňata odchovávána. Dbejte na to, aby chovatel dodržoval standardy plemene a dbal na zdravotní testy rodičů. Ptát se na povahu a temperament rodičů je také důležité, neboť tyto vlastnosti se mohou přenášet na potomstvo. Buďte opatrní při nákupu od neoficiálních prodejců či bez papírů potvrzujících původ psa, abyste minimalizovali riziko možných genetických vad u štěňat.

Zdravotní péče a potřeby plemene

Zdravotní péče a potřeby plemene King Charles španěl jsou klíčovými faktory pro zajištění dlouhého a šťastného života psa. Tito malí psi mají tendenci k několika genetickým onemocněním, včetně srdečních problémů, syringomyelie (onemocnění míchy) a očních problémů jako je například katarakta. Je důležité pravidelně navštěvovat veterináře a podstupovat preventivní prohlídky, aby se tyto zdravotní problémy odhalily včas. Krom toho je nutné dbát na správnou stravu, dostatek pohybu a sociální interakci s psem, aby byl váš King Charles španěl fyzicky i psychicky zdravý.

Cena a náklady spojené s nákupem a péčí o King Charles španěla

Cena za štěně King Charles španěla se obvykle pohybuje mezi 15 000 až 30 000 Kč, v závislosti na rodokmenu a povaze chovatele. Náklady spojené s péčí o tohoto psa zahrnují kvalitní stravu, veterinární péči, vakcinace, odčervení a pravidelné prohlídky. Důležité je také počítat s náklady na hračky, pelíšky, vodítko, obojek a další vybavení pro psa. Je nutné mít rezervu i na případné neplánované návštěvy u veterináře či léky. Celkové náklady se mohou pohybovat kolem 20 000 Kč ročně.

Legislativa a povinnosti majitele psa v České republice

V České republice platí zákon o ochraně zvířat, který stanovuje povinnosti majitelů psů. Každý pes musí být označen čipem a registrován v Centrální evidenci zvířat. Majitel je povinen zajistit dostatečnou péči o zvíře, pravidelné venčení a veterinární péči. Dále je nutné mít psa pojištěného proti škodám, které by mohl způsobit třetím osobám. Majitel je také odpovědný za chování svého psa ve veřejném prostoru a za úhradu případných pokut za porušení předpisů.

Publikováno: 21. 02. 2024

Kategorie: zvířata

Autor: Adélia Kovářová

Tagy: king charles španěl prodej | prodej psů