Shih Tzu - Malý, ale ušlechtilý pes s velkým srdcem

Shih Tzu

Úvod do plemene shih tzu

Shih tzu je malý, ale statečný pes původem z Číny. Jeho přátelská a roztomilá povaha dělá z tohoto plemene oblíbeného společníka pro mnoho rodin. V této úvodní části se podíváme blíže na historii shih tzu, popis vzhledu, temperament a péči o toto krásné plemeno. Berte to jako průvodce do světa shih tzu!

Historie plemene

Historie plemene Shih Tzu

Shih Tzu je malý pes původem z Číny, který byl chován především jako společník na dvorech a v domácnostech členů císařské rodiny. Jeho jméno v překladu znamená "levíček" a od dob dynastie Ming byl chován tak, aby svým majitelům přinášel štěstí a prosperitu. V 30. letech 20. století byly první jedinci dovezeny do Velké Británie a začaly se tam tvořit i první standardy pro toto plemeno. Dnes jsou shih tzui oblíbenými mazlíčky po celém světě díky svému milému charakteru a roztomilému vzhledu.

Popis vzhledu shih tzu

Popis vzhledu shih tzu

Shih tzu je malý pes s dlouhými, hedvábně jemnými vlasy. Jeho hlava je široká a kulatá s krátkým nosem a velkými, tmavými očima. Uši jsou pokryté dlouhými hustými chlupy a visí dolů po stranách hlavy.

Tělo shih tzu je krátké a silné s rovnou hřbetní linií a širokou hrudí. Jeho ocas je klidně nesen přes záda s lehkým zakroucením na konci.

Shih tzu má typicky bílou nebo světle hnědou srst se zlatavými nebo černými znaky. Srst na obličeji a uších může být stříhána v různých stylech pro praktickost nebo estetiku.

Celkově shih tzu působí elegantně a harmonicky díky svému nepřehlédnutelnému vzhledu.

Charakteristické vlastnosti shih tzu

Charakteristické vlastnosti shih tzu zahrnují jeho malou a elegantní postavu, která se snadno přizpůsobuje životu v bytě i venkovnímu prostředí. Tito psi jsou velmi společenští a milují pozornost svých majitelů, čímž se stávají skvělými společníky pro rodiny s dětmi i bez. Shih tzu jsou také inteligentní a mohou být velmi trpěliví, což z nich činí dobré učitele pro nováčky v poslušnosti. Kromě toho mají krotkou a laskavou povahu, což je dělá obzvláště vhodnými jako terapeutičtí psi pro seniory nebo postižené osoby.

Péče o shih tzu

Shih tzu je jedním z nejpopulárnějších psů na světě, ale vyžaduje zvláštní péči. Pokud máte shih tzu jako domácího mazlíčka, je důležité věnovat mu dostatečnou pozornost, aby se cítil šťastný a zdravý. Zahrnuje to správné krmení, pravidelnou hygienu a doporučenou veterinární péči. V tomto článku se budeme podrobněji zabývat tím, co potřebujete vědět o péči o shih tzu, abyste mohli poskytnout svému mazlíčkovi nejlepší možnou péči.

Výcvik a výchova shih tzu

Shih tzu, pes s půvabným vzhledem a přátelskou povahou, je skvělým společníkem pro rodiny i jednotlivce. Jakmile se rozhodnete pro toto krásné plemeno, je důležité si uvědomit, že shih tzu vyžaduje trpělivý výcvik a kvalitní výchovu.

V tomto článku se zaměříme na základní prvky výcviku a výchovy shih tzu. Naučíte se, jak začít s tréninkem štěněte od samého začátku a jak ho vést k poslušnosti a dobrému chování. Zjistíte také, jak správně komunikovat se svým psem a jak mu poskytnout potřebnou fyzickou i duševní stimulaci.

Pamatujte si - dobrá výchova a výcvik jsou klíčem ke šťastnému a harmonickému soužití s vaším shih tzu.

Zdraví shih tzu

Zdraví shih tzu - Tipy a rady pro pečování o vašeho miláčka

Shih tzu jsou jedni z nejvíce oblíbených psů díky svému krásnému vzhledu a přátelskému chování. Pokud máte doma štěně nebo dospělého psa tohoto plemene, je důležité mu poskytnout správnou péči, aby zůstal zdravý a šťastný.

V tomto článku se dozvíte několik užitečných tipů a rad pro péči o vašeho shih tzu. Od výživy po cvičení a grooming, pokryjeme všechny aspekty potřebné k tomu, aby váš pes měl dlouhé a zdravé život.

Takže pokud se chcete dozvědět více o správné péči o svého shih tzu, připojte se k nám a užijte si společnost tohoto úžasného zvířete!

Chov shih tzu

Chov shih tzu - péče o toto královské plemeno

Shih tzu je plemeno psa, které se vyznačuje svou krásou, milou povahou a dlouhými hedvábnými vlasy. Pokud se rozhodnete pro chov tohoto psího kamaráda, budete potřebovat znalosti o tom, jak mu zajistit zdraví, štěnata i úpravu srsti. V tomto článku se dozvíte jednoduché tipy, jak správně pečovat o vašeho shih tzu a připravit ho na výstavy a soutěže.

Shih tzu v České republice

Shih tzu je oblíbeným plemenem psů v České republice. Tito malí a roztomilí psi mají své kořeny v Číně, ale dnes jsou populární po celém světě, včetně České republiky. Majitelé shih tzů si je oblíbili pro jejich nádherný, hebký kožíšek a laskavou a klidnou povahu. V České republice můžete najít mnoho chovatelů shih tzů, kteří se zaměřují na produkci zdravých štěňat s kvalitními rodokmény. Pokud hledáte společníka na četné procházky a klidné večery doma, shih tzu může být perfektním psem pro vás.

Závěrem lze říci, že pes plemene shih tzu je skvělý společník pro celou rodinu. Díky svému pohodovému a mazlivému charakteru si získá srdce každého člena domácnosti. Zároveň se jedná o inteligentní a učenlivé zvíře, které rádo plní různé úkoly a cvičení. Pokud tedy hledáte psa, který vám bude dělat radost a přinášet štěstí do vašeho domova, shih tzu je skvělou volbou.

Publikováno: 16. 04. 2023

Kategorie: chovatelství

Autor: Lenka Novotná

Tagy: shih tzu | pes plemene shih tzu